16577392

Kdy byste měli koupit letenku?

To je otázka, která byla bolestných cestující za posledních 30 let: Kdy je nejlepší čas na nákup letenku? Kupte příliš brzy a máte pocit, jako přísavkou, když ten chlap sedící vedle vás platil $ sto méně za nákup svou jízdenku o tři měsíce později. Kupte příliš pozdě a … no, můžete zjistit sami ceny přímo z trhu. Vyrábíme moderní kuchyně na míru všech velikostí: S, M, L a XL.

Kdy koupit letenku

Každý rok, když si koupit let je nejčastější otázka, náš tým podpory zákazník obdrží. A každý rok, jsme lámání chleba stále více údajů, aby se pokusili najít nejlepší odpověď. V roce 2013 jsme sledovali 4,191,533 výlety. Pro každou cestu – to znamená, že let z města A do města B v určitý den se specifickým výlet podélně jsme se podívali na potenciální jízdné než asi rezervačního okna 10½ měsíců, v rozmezí od 320 dnů předem, 1 den předem , včetně všech možných data rezervace mezi nimi. To přispívá k databázi 1,3 miliardy leteckých tarifů – a vážný problém pro ty, kdo byli za úkol dělat smysl pro to!

Jednoduchá odpověď je, že v roce 2013 nejlepší čas na nákup domácího letenku byl 54 dnů předem, nebo 7 polovice týdnů v průměru. Ale dříve, než nechat poslat kalendář pozvat 54 dní před další cestu, čtěte dál; tam je mnohem více k příběhu.

U většiny tuzemských cestách, jsme našli podobný vzor. Nejhorší čas si rezervovat výlet byl na poslední chvíli. Tam žádný velký šok. Den před byl jeden nejhorší den, dva dny před byl druhý nejhorší, atd. Atd. Celou cestu až do 13 dnů předem. Naše data zcela vyvrací mýtus, že pokud budete čekat až na poslední chvíli, bude velké snížení cen využít, jelikož letecké výpisu volných míst. To prostě nestane, a nákup let s méně než dva týdny před příjezdem je poslední strategie, rádi bychom vám doporučili.

Kromě toho není nákup alespoň 14 dní předem, nicméně, další největší chyba byla obvykle ke koupi příliš brzy. Na většině leteckých společností, lety otevřít na prodej 331 dní dopředu. To je nejdříve si můžete rezervovat let – asi 11 měsíců předem. Zjistili jsme, že asi čtyři měsíce od té doby, domácí jízdné tendenci zůstat dost stabilní, a hodně vysoko. To dává smysl. Airlines prostě nechápu agresivně s nabídkou prodeje jízdného pro lety tak daleko dopředu. (Všimněte si, máme na mysli konkrétně tarify v rámci USA zde. Vzor pro mezinárodní lety je jiný a budeme diskutovat v rámci navazujícího post.)

Podle údajů, někdy kolem roku 225 dní ven (7 měsíců) 1 polovina, v průměru tarify začala klesat a 104 dny ven (3 měsíce) 1 polovina padli v rozmezí 10 $ svůj nízký bod. Odtamtud oni pokračovali k poklesu, pomalu, ale jistě, až do dosažení nízké 54 dní před odletem. Po 54 dnech, jízdné opět začala stoupat, musí zůstat v $ 10, že nízká až 29 dnů ven. Poté, nárůst začal zrychlovat a poté, co byl do 14 dnů jízdné skutečně zastřelili dramaticky.

Stručně řečeno, v rozmezí od jednoho měsíce ven a tři a půl měsíce ven (29 dnů až 104 dnů) tarify byly na své nejnižší hodnotě. Říkáme tomto období „prime-line okno“, kde je průměrný tarif na každý den bylo v $ 10 na nejnižší možnou jízdného. To je období, kdy pro rok 2013 vnitrostátní lety byly obecně nejlevnější, a to bylo obvykle nejlepší čas k nákupu.

Co to všechno znamená

Samozřejmě, že je to docela dobrý velké okno. Na povrchu se může zdát, jako my říkáme, pokud nechcete kupovat příliš brzy a nekupujte příliš pozdě, budete v pořádku, takže to není opravdu tak důležité tehdy, když jste ve skutečnosti nákupu vašeho letu. Ale když jsme přejít na nižší o počtech jsme jasně vidět, že to je špatný závěr kreslit. Stále říkat „v průměru“, protože když hodíte 4 miliony výlety společně, a běžet čísla, volatilita má tendenci se dostat vyhlazeny. Ale pokud se chystáte do určité destinace, na konkrétní soubor data, obecná průměry přes celý amerického průmyslu nevadí – co je skutečně důležité, jsou ceny pro Vaši cestu přesně. A tady uvidíte, že když se podíváte do „prime rezervaci okna“ na individuální úrovni výlet, tam je tuna volatility a fluktuace. Zjistili jsme, že každý jednotlivec cesta měla v průměru o 92 změnách jízdného v době mezi bojů otevřené k prodeji a v době, kdy odešel. Pro vnitrostátní lety, průměrný rozdíl mezi koupí lístek na co nejlepší den kupovat a nejhorší byl $ 312! Hladký graf, který vidíte výše, který je na základě průměrů za všech trzích, bude mít mnohem více hroty a údolí pokud by byly čerpány jen na jednu cestu, jako jsme tu udělali. Na $ 312 Rozdíl mezi nákupu ve správný čas a ve špatnou dobu řídí domů bod, že rozhodnutí o tom, kdy koupit opravdu mít obrovský vliv na to, co budete platit.

Tak co byste měli dělat, pokud plánujete výlet?

Víme, že to je hodně strávit, ale tady je Sečteno a podtrženo:

To je méně důležité mít na paměti 54 dní číslo a další důležité pochopit, že trh pro každou přesné cesty je tak jedinečné a tak nestálé že průměry nejsou tak významné. Bohužel neexistuje žádná stříbrná kulka, best-time-to-buy, které můžete označit v kalendáři a nebudou se muset bát. Neustále říci rádoby letáků hledat lety brzy a často. Jakmile zjistíte, že jste mohla být výlet, spustit kontrolu jízdného. To nemusí nutně znamenat, kupovat brzy – ve skutečnosti většinu času doporučujeme čekání. Ale chcete, aby se seznámili s trhem na vašich přesných termínu cesty, takže víte, co je to dobrá strava, co není, a co je reálné. Pokud zaškrtnete zpět často, budete pravděpodobně chytit tarify, které jsou jak na vysoké straně a podhodnocené, a budete mít tu správnou perspektivu vědět, která je která. Buďte připraveni, ačkoli. Když vidím hodně, budete chtít chytit to, jak velké jízdné nejsou obvykle trvat velmi dlouhou dobu.