32354325

Je bezpečné létat? Vše, co potřebujete vědět

V poslední době tam bylo mnoho tragické leteckých nehod a vypadá to, že cestování letadlem je mnohem nebezpečnější, než kdy jindy – měli byste mít strach o létání? Vitamíny a kvalitní potravu pro psy vyberete na jednou místě po celý rok.

Zmizení AirAsia Flight QZ8501 mezi Indonésii a Singapuru v loňském roce, spolu s Malaysia Airlines Flight MH17, Air Algérie Flight AH5017, Malaysia Airlines Flight MH370 a TransAsia GE222 vyrobena z roku 2014 děsivý rok v letectví. Lidé mají tendenci dostat strach o létání těsně po leteckých haváriích a nehodách – ale je, že strach potvrzena skutečností?

Pojďme se podívat na data před spuštěním off zrušit naše lety. Jaké jsou vaše šance na bytí v smrtelné leteckém neštěstí? Vaše šance umírá při havárii je asi 1 na 14 milionů, podle informací z OAG letectví a PlaneCrashInfo.com. Chcete-li dát to další cesta, kterou jste sedmkrát větší pravděpodobnost, že zemřou při pádu z postele. Jste více než 300 krát větší pravděpodobnost zemřít v práci! Předsednictvo leteckých nehod archivů (B3A) je švýcarská organizace, která shromažďuje informace o světové letecké Nehodovost. Podle jeho informací se počet civilních leteckých havárií již klesá skoro každý rok, od roku 1943. Při pohledu na tohoto grafu 2014 by mohl ve skutečnosti skončil s méně nehod než 2013. Také stojí za zmínku, že byste čekali 2001 ukázat jako více statistického vrcholu. Lidé, kteří zemřeli při leteckých nehodách za rok? No to je trochu jiný příběh. Více lidí zemřelo v méně nehod v loňském roce – což odráží, že větší trysky osobní havarovali. Ale tragické, jak to je, tato čísla jsou stále nízké ve srovnání s nejhorším rokem v záznamu: 1972.

Jaká je pravděpodobnost, že vaše letadlo půjde chybí?

Začátkem tohoto roku, International Business Times měl poučný článek o stále se snižující možnost, že váš let bude prostě zmizí. Ačkoli aktuální zprávou je šokující, v dlouhodobém horizontu tento rok není nic zvláštního. V podstatě je to velmi nepravděpodobné. Jak se riziko v porovnání s jinými druhy dopravy? Seznamte se s Micromort. Micromort je jednotka rizika, které ukazují, jak moc něco, co budete muset zvýšit riziko úmrtí o extra 1 v milionu. Zde je návod, jak se micromorts line up pro běžné způsoby, jak se kolem. Řekněme to takhle: neměli byste jezdit na motorce do cílové destinace. Další věci, které zvyšují vaše šance na úmrtí o 1 micromort:

Být naživu hodinu v Anglii a Walesu (smrti všech příčin)

Pití 0,5 litrů vína (smrti cirhózou jater)

Kouření cigaret (1,4 smrti rakovina nebo onemocnění srdce)

(Data via Wikipedia)

Tak jak to, že to všechno se děje nyní, stejně jako já jsem asi letět zpět z mé dovolené?

Je to proto, že události, jako jsou tyto, jsou tak nečekané a děsivé, že oni dělají novinky. A my jsme zejména naladěni na tento druh šokující zprávu právě proto, že jsme všichni přemýšlet o našich svátcích. Výzkumníci psychologie, jako Paul Slovic a Baruch Fischhoff, zjistili, že máme nejvíce obávat situace, kdy cítíme, že máme žádnou kontrolu. Takže jezdit na vaše sladké prase cítí bezpečně, protože ty jsi ten s brzdami. Pokud jste pilot, létání v letadle (bez ohledu na to, jak bezpečný to je) je jen bude více stresující.