19104609

Where to buy air tickets for a Dollar

This article will declassification of tools used by hunters of the cheapest tickets! If you ever wondered where the great special fares owners of sites and facebookových groups goes, then this article is intended just for you. It will serve as a guide if you are going to buy a ticket to a destination and do not pay more than you need. This follows the success article how to buy a cheap ticket. Aerotaxi Prague provides many private flights.

Číst dál

16577392

Kdy byste měli koupit letenku?

To je otázka, která byla bolestných cestující za posledních 30 let: Kdy je nejlepší čas na nákup letenku? Kupte příliš brzy a máte pocit, jako přísavkou, když ten chlap sedící vedle vás platil $ sto méně za nákup svou jízdenku o tři měsíce později. Kupte příliš pozdě a … no, můžete zjistit sami ceny přímo z trhu. Vyrábíme moderní kuchyně na míru všech velikostí: S, M, L a XL.

Číst dál

19143170

12 tips how to buy tickets to the USA

Advantageous fares to the US tend to be departing and returning during the week, while Friday, Saturday and Sunday are usually the most expensive. Departure from the US plan so that you had after arriving home for some off day ahead, eg. A departure from the US on Thursday, arriving on Friday (due to the length of the flight and the time difference) and you have the whole weekend to recover.

Číst dál